Tento týždeň sme mali možnosť zazrieť na zopár záberoch úplne nové Polo šiestej generácie. Celý svet bol v očakávaniach kedy VW nové Polo predstaví a dnes sa tak stalo. Po tom čo Seat ohlásil, že nechystá najostrejšiu verziu svojej novej Ibizy, Cupru, vo Volkswagene si zrejme povedali, že oni sa s tým „srať“ nebudú a predstavili rovno verziu GTI. Polo GTI dostalo pod prednú kapotu 2.0 TFSI!! s výkonom až 200 konských síl, ktorý bude spriahnutý so 6-stupňovou manuálnou alebo 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG.

„Hmm, Ford čo povieš na takéhoto konkurenta?! S tým 1.5 litrom trojvalcom čo sa má objaviť v novej Fieste ST sa budeš musieť dobre obracať aby si dokázal Polu konkurovať, nemyslíš?!“

Každopádne Polo GTI s týmito parametrami dá stovku za 6,7 sekundy a maximálka sa má zastaviť na 238 km/h. To nie sú parametre, ktoré by sa vymykali normálu, keďže každý jeden pocket-rocket (Ibiza Cupra, Clio RS, Fiesta ST200) takéto hodnoty dosiahol už dávno. Preto veríme, že Polo bude mať čo to povedať do jazdných vlastností a už teraz vieme, že určite ako VW ponúkne vo svojej triede nadpriemernú výbavu.

Príchod nového Pola očakávame začiatkom roka 2018, kedy prídu aj ostatné značky so svojimi konkurentmi.

Pozri si zatiaľ ako vyzerá nové Polo GTI na oficiálnych fotografiách.