Honda NSX, Nissan GT-R alebo Fairlady Z prípadne aj Sti sú všetko nám všetkým zvučné názvy, ktorým sa veľmi dobre darí okupovať trh so športovými prípadne super-športovými autami. Niektoré z nich mali svojskú históriu a potom ako skončila niekedy v 90. rokoch ich výroba, museli sme čakať vyše dvoch desaťročí na to aby znova uzreli svetlo tohto sveta. Ako príklad uvediem NSX, ktorá sa technologicky priblížila svojim konkurentom, no zatiaľ moc úspešný predaj nemá, ale o to Honde vraj ani neišlo. Na druhom konci je potom automobilka Mitsubishi. Tá mala slávny a agilný model Eclipse, z ktorého tiež takmer po 20. rokoch spravila Cross-over. Značka Mitsubishi je skôr na automobilovom zostupe a ako sa hovorí, topiaci sa aj slamky chytá.

 

Dobrý smerom však napreduje Toyota. Tá po uvedení ostrej Yarisky vo verzii GRMN (Gazoo Racing úprava) obrátila svoju pozornosť aj na športovú divíziu. Nemôžeme poprieť, že Toyota aj predtým nerobila dobré autá. GT 86 je jasný dôkaz. Tento rok však prichádza s obrovským Comebackom.

 

 

Na autosalóne v Ženeve budúci mesiac Toyota predstaví zatiaľ len koncept novej Toyoty Supra. Tá sa prestala predávať v roku 2002 čiže po 16 rokoch sa vracia naspäť na scénu. Má priniesť nové technológie a má konkurovať dokonca hybridným super sportom. Toyota, ako sme už zvyknutí, investuje ročne veľké peniaze do zdokonaľovania technológie. Môžeme teda očakávať že aj nová Supra dostane do vienka niečo z tejto technológie. Špekuláciu zatiaľ sú také, že by mala prísť v niekoľkých verziách a už od základnej bude označená ako GR potom vyššie verzie budú GR Sport a GRMN ako vrcholná verzia. 

 

Motorizácie môžeme očakávať výhradne 3.0 V6 v niekoľkých výkonových verziách a spriahnuté so zadnou nápravou. Nová Supra má byť konkurenciou pre nové BMW Z4. Nie je však tajomstvom, že Supra príde na trh práve chvíľu po Z4 čo umocňuje aj ich spoluprácu zvanú Silk Road Project. Dizajn bude vychádzať z už dobre známeho konceptu FT-1 a nám nápadne pripomína dizajn nových Lexusov aj čo sa exteriéru a interiéru týka.

 

Múdrejší však budeme 6. Marca kedy má byť predstavené bližšie na autosalóne v Ženeve.