Včera 21:45 sa podarila historická udalosť. Podnikateľ a vizionár Elon Musk so svojim projektom SpaceX vyslal do vesmíru zatiaľ svoju najväčšiu raketu a zároveň najväčšiu raketu súčastnosti. Nesie názov Falcon Heavy a cieľom tohto projektu je Muskova ambícia dokázať spoločnosti Nasa, že je schopný dopravovať na orbit aj ťažký náklad. Keďže všetci dobre človeka menom Elon Musk poznáme, tak nám bolo jasné, že to nebude len tak a o tomto divadle nepíšeme len náhodou.

Musk-ovi sa včera podaril beťársky kúsok keď na orbit vyslal úplne prvé auto z produkcie Tesly a to presne Tesla Roadster. Aktuálne sa jedná samozrejme o najrýchlejšie auto, ktoré bolo kedy vyprodukované človekom. Tesla Roadster je práve na svojej ceste smerom k obežnej dráhe Marsu keďže sa podarilo „naštartovať“ všetky tri motory. Na Marse samozrejme nepristane len okolo neho preletí a spraví si pekný výlet okolo Slnka. Každopádne stále sa jedná o auto, ktoré sa dostalo úplne najďalej a zároveň prvé reálne auto vo vesmíre. Zaujímavosťou je, že celý čas ako Tesla krúžila okolo Zeme, sme mohli sledovať Livestream a nedalo si nevšimnúť nápis Don´t Panic na palubovke Tesly. Za volantom sedí figurína Starman. 

Falconu sa podarilo následne po štarte pristáť s dvomi hnacími motormi známymi z Falcon 9 na pevnine a pokúšali sa aj o pristátie hlavného motora v Atlantickom oceáne. To sa žiaľ nepodarilo. Ďalšia raketa čo bude vyslaná spoločnosťou SpaceX do vesmíru má byť BFR (Big Fucking Rocket). Muskovi humor nikdy nechýbal.