Tento rok je kráľ jesene jasný. Práve na jeseň očakávame vo svete automobilov veľké množstvo noviniek, ktoré vyčkávali na svoju chvíľu aj kvôli aktuálnej situácii. My sa na mnohé z nich nemálo tešíme avšak jeden kus máme obzvlášť na „Must-drive“ zozname. A to je práve Cupra Formentor. Práve nám dorazila tlačová správa, že jej predaj sa začína už toto leto a prvé autá sa objavia na cestách na jeseň roku 2020. Svet sa síce stále zmieta v pandémii, no 95% ľudí to už nejako extra nezaujíma a ekonomika sa veselo otvára. Z toho sa však relatívne tešíme, keďže to dovoľuje výrobcom dodať aj takéto špecialitky o niečo skôr. A teda treba zdôrazniť, že výrobcovia tlačia na termíny teraz ešte viac, aby dohnali straty za prvý a druhý kvartál 2020.

Práve prebiehajú posledné testovania Cupry Formentor v Španielsku priamo CEO značky Seat. Za volant si sadol Wayne Griffiths a co-pilota mu robil Jordi Gené, ktorý je zároveň továrenským jazdcom značky Cupra. Niekedy by som si veru rád skúsil takýto okruh pri fabrike v Martorell, kde je rôzna spleť ciest bez rýchlostných limitov a inej premávky. Čo však k dnešnému dňu o Cupre Formentor už vieme?

 

Cupra Formentor bude unikátne auto z dielne sesterskej značky Seatu, ktoré by malo až časom dostať podobu sériovo vyrábaného modelu práve značky Seat. Vyvinutý bol špeciálne divíziou Cupra a nemáme zatiaľ informácie, kedy sa objaví aj Seat Formentor v showroomoch a ani jeho finálnu podobu. Vieme však, čo bude ukrývať Cupra Formentor pod kapotou. Predaj začne s výhradne benzínovým a dobre známym 2.0 TSi s výkonom 310 koní. O pohon sa bude starať pohon 4Drive a 7 stupňová automatická prevodovka. Neskôr v roku 2021 príde do ponuky aj slabší Plug-in Hybrid s výkonom 245 koní. Práve Cupra Formentor dostane pri uvedení aj špeciálnu farbu, ktorú môžeš vidieť aj na fotkách vyššie. Použitá bude prvý krát práve na tomto modely.

Interiér bude veľmi podobný súčasnému novému Leonu. 12″ displej multimediálneho systému, inovovaný volant s dvomi špeciálnymi tlačítkami „Start Engine“ a „Cupra Mode“ a exkluzívne sedadlá. Toto všetko je naozaj slušný balík, na ktorý sme veľmi zvedavý. Vidíme sa na jeseň!