Produkcia spoločnosti Tesla v prvom kvartáli roku 2018 vzrástla na 34 494 vozidiel. V porovnaní s posledným štvrťrokom 2017 to je zvýšenie o 40%. Celkovo tak ide o najproduktívnejší kvartál v histórii značky. Modely S a X boli vyrobené v počte 24 728 kusov a z modelu 3 sa vyprodukovalo 9 766 áut. „Trojka“ oproti minulému štvrťroku exponovala štvornásobne. Vedenie Tesly sa z tohto dôvodu plánuje sústrediť špeciálne na model 3, pretože podľa nich ide o najrýchlejší rast produkcie v modernej histórii automobilových dejín. Žiadna iná automobilová značka podľa nich také rýchle navýšenie nezaznamenala.  Ak to tak bude pokračovať aj naďalej, prekonajú aj čísla Fordu a ich vlastného modelu T. Výsledky, ktoré Tesla zverejnila tak poukazujú, že popularita e-vozidiel nezadržateľne stúpa.

 

Na ekologické vozidlá sa tlačí zo všetkých strán

Tesla svojou produkciou e-vozidiel postupom času získava konkurenčnú výhodu. Na výrobu takýchto áut sa kladie dôraz najmä kvôli ochrane ovzdušia a planéty, zdravia či kvôli míňaniu neobnoviteľných zdrojov. Problémom pre mnohých potenciálnych kupcov však je, že technológia ešte nie je rozvinutá natoľko, aby elektrické motory dosahovali podobný dojazd ako tie benzínové či naftové. Ani „dobitie“ auta nie je vždy možné či dostupné. Treba však podotknúť, že tieto trendy sa vo veľkom menia a rozmáhajú a možnosť elektrického napájania už nachádzame aj na čerpacích staniciach. Elektrické motory sa už dostávajú dokonca aj do športu. Napríklad spoločnosť Ford v súčasnosti vyvíja elektromotor špeciálne pre potreby pretekov rally a fanúšikovia už túžobne očakávajú, aký dopad bude mať táto novinka na športové výsledky a tipovanie. Tesla, ktorá v súčasnosti v produkcii e-vozidiel láme rekordy, podobné ambície zatiaľ neohlásila a plánuje sa plne sústrediť na model 3, ktorý sa za posledné mesiace ukázal ako najúspešnejší.

 

Tesla produkciu modelu 3 každý týždeň zdvojnásobila

Spoločnosť Tesla počas tohto roka dokázala každý týždeň dvojnásobne zvýšiť produkciu modelu 3 (ten sa mimochodom dostane na Slovensko koncom roka 2018). Kľúčom bolo rýchle riešenie problémov s výrobou a dodávateľmi, vrátane niekoľkých krátkych odstávok továrne za účelom zmodernizovať zariadenie. Za posledných sedem dní Tesla vyrobila 2020 modelov 3 a počas nasledujúceho týždňa plánujú skonštruovať 2000 modelov S a X. V rovnakom počte by za týždeň chceli vyrobiť aj „Trojku“. Podľa vyjadrenia spoločnosti tento model zaznamenal za 9 mesiacov taký úspech, na akom v prípade modelov S a X pracovali päť rokov. Víziou vedenia Tesly je vyrábať 5000 kusov modelu 3 za jeden týždeň. Stihnúť by to chceli približne do troch mesiacov.

 

 

93% nadmieru spokojných zákazníkov

To, že Tesla 3 je skutočne kvalitná podľa vedenia spoločnosti dokazujú aj hodnotenia zákazníkov. Podľa prieskumov je klientska spokojnosť 93%, čo je najvyššie číslo v histórii Tesly. Aj počet rezervácií „Trojky“ zostáva stabilný. Najčastejším zrušením objednávky býva dlhá čakacia lehota, respektíve nutnosť počkať si na doplnkovú výbavu a motor AWD. Čo sa týka predajov v prvom kvartáli, celkovo sa počet predaných kusov vyšplhal na 29 980, z toho 11 730 predstavuje model S, 10 070 model X a 8 180 model 3.