Keď sa spomenie plne-elektrické auto, tak každému sa podľa mňa hneď vybaví Tesla so svojim Modelom S. Asi to najlepšie čo momentálne elektro-automobilový svet ponúka v peknom šate a s úžasným dojazdom cez 600 km pri verzii 100D pri optimálnych podmienkach. Čo však Tesla neponúka je prémiové spracovanie aj keď tak možno pôsobí. V skutočnosti človek v Model S nájde hromadu chýb, no preto si človek elektromobil nekupuje. Tento nedostatok Tesly sa momentálne snaží zo všetkých síl zužitkovať Porsche pri vývoji svojho nového Full-electric modelu s názvom MissionE

Ten bol prvý-krát predstavený svetu ako koncept na IAA vo Frankfurte v roku 2015. Už vtedy malo Porsche víziu spraviť plne elektrické auto, ktoré ponúkne majiteľovi zároveň radosť z jazdy a hlavne nadpriemerný dojazd. Podľa najnovších informácii zverejnených na nemeckej stránke auto-news.de by malo MissionE akcelerovať na 100 km/h za menej ako 3.5 sekundy s tým, že dojazd sa bude pohybovať okolo hodnoty 600 kilometrov. Takisto chce Porsche v najbližších rokoch vystavať sieť rýchlo-nabíjacích staníc „Porsche Turbo Charging„, ktoré by mali nabiť batérie MissionE na 80% kapacity za menej ako 15 minút.

 

Na fotkách pri testovaní môžeme vidieť prototyp tohto auta s tým, že sa až moc nápadne podobá na najnovšiu Panameru, ale oveľa viac v nás dizajn tejto „električky“ evokuje štvor-dverovú 911. MissionE by malo prísť na trh až v roku 2019 a preto je zaujímavé, že Porsche tento prototyp testuje s minimálnym maskovaním a už teraz si vieme podľa fotiek dobre predstaviť ako bude vyzerať finálna verzia tohto modelu.

 

 

Zdroj: auto-news.de