Ohováranie, intrigárstvo, vykrádanie nápadov a neprajnosť. Áno, aj tak funguje dnešný moto-bulvár na Slovensku. O to sme radšej, keď sa nájdu ľudia z rôznych redakcií, ktorí sú k sebe úprimní, majú sa radi a jedny pre druhých niečo aj bezodplatne a nezištne spravia. Ak mám pravdu povedať, takých je veľmi málo a preto sme veľmi, ale fakt veľmi radi za chalanov z redakcie RevRats. Poznáme sa už od nepamäti, vieme ako začínali oni, oni zasa vedia ako my. Sledujeme navzájom svoju tvorbu, podporujeme sa a tešíme sa z úspechov tých druhých. Inak tomu nebolo ani uplynulú Sobotu. Ak poviem, že sme sa viac-menej stretli rodina rovnakých ľudí, neklamal by som.

Petite TrackDay by RevRats je akcia, na ktorej sme boli prvý-krát a už teraz viem, že naša účasť bude do budúcna tradíciou. O čo išlo?! Motokárová trať v Dunajskej Strede na celý deň vyhradená pre desiatku jazdcov s otvorenou štartovnou čiarou. To znamená, kto sa prihlásil a mal chuť jazdiť, mohol na trať vybehnúť hocikedy, na hocikoľko a mohol pokojne jazdiť i celý deň. Žiadne pravidlá, žiadne kategorizovanie áut, žiadna diskriminácia horších, či lepších jazdcov. Unikátny spôsob, kedy na trati uvidí človek naraz Saxo naháňajúce sa s Porsche 911 GTS a nikomu to nepríde zvláštne. Nikomu neišlo o čo najlepší čas, každý vyšiel na trať s tým vypnúť si asistenčné systémy (okremom vodičov Renaultov) a spoznávať hranice seba a svojho auta.

My sme na túto trať vybehli ako zástupcovia len jedného auta. Jazdil totižto len Paťo na Fieste ST200, keďže ja som svoju Ibizu nechal doma odpočívať a na trať som sa presunul s práve testovaným Mini. To však celú dobu stálo na parkovisku z racionálnych dôvodov a preto, že si vážime spoluprácu s BMW a neradi by sme si naštrbili ich dôveru. Všetci sa bavili a verím tomu, že aj to naftové Mini, ktoré stálo na parkovisku, si v duchu hovorilo: „Keď raz budem veľké..“.

Týmto by sme sa teda radi poďakovali chalanom z RevRats za veľmi príjemnú akciu, za pohostinnosť a tešíme sa na budúce. Ak by ste potrebovali pomoc, môžete s nami počítať!

Privacy Preference Center