Dnes je nedeľa 31.5.2020. Za iných okolností by som zrejme o tomto čase odfukoval tlak z prehustených zohriatych pneu niekde tam vonku v „divočine“, alebo točil kolečká na voľných jazdách na Ringu. Vonku je však počasie „pod psa“ a na konci Mája sa nám prihlásil neskorý Apríl. 11°C, celý deň výdatný dážď a tým pádom vôbec nie ideálne podmienky na jazdu s autom, ktoré má poháňanú len jednú nápravu (FWD, RWD). Majitelia Sti-čiek majú aktuálne prázdne cesty a môžu sa baviť. Tento týždeň sa zároveň hrubým písmom zapísal do kroniky nášho niekdajšieho obľúbeného kopca na úpätí Malých Karpát. Polícia SR, konkrétne Okresné riaditeľstvo v Pezinku oznámilo všetkým jazdcom, že budú Pezinskú Babu dôsledne monitorovať každý víkend od 8:00 do 19:00 vzhľadom k zvyšujúcemu sa počtu nehôd a nezodpovedným vodičom.

Paradoxne prvý o tom napísal magazín, ktorého šéfredaktor má na YouTube krásnu knižnicu toho, ako práve na tomto kopci rúbe diaľničné tempo cez plné čiary a lieta s Mercedesmi do protismerov. Trošku oxymoron, nemyslíš?! Nám teraz neostáva nič iné, len si začať plánovať trasy a tešiť sa na lepšie poveternostné podmienky. Donedávna to bolo prstom na mape a kde sme našli viac kľukatejšiu cestu, tam nás to viac lákalo. Niekedy však prišlo sklamanie, že sme prišli na miesto určenia a tam len poľná cesta, prípadne taká, s veľmi biednymi podmienkami na jazdenie. Našim útočiskom sa na dlhý čas teda stali Kopanice na Myjave. So zdravým rozumom a dobrým načasovaním som sa tam osobne vždy dobre povozil a za celý čas nestretol ani jedno auto. Človeka aj toto však časom omrzí a tak vyhľadáva niečo nové, niečo nepoznané.

Potom prídu chalani z Revrats.sk a vytvoria dokonalý projekt s názvom @okresky. Za týmto majstrovským dielom stojí predovšetkým ich dvorný a veľmi šikovný fotograf Miloš, ktorý veľmi rád brázdi neznáme cesty Slovenska a všetky jeho fotky mu neuveriteľne žeriem. A tak nám skrz objektív a zopár serverov Instagramu neuveriteľne uľahčuje našu prácu vyhľadávania ideálnych ciest na vetranie seba a svojich samochodov. Daj si teda spoločne s nami minútu ticha za Pezinskú Babu, rozlúč sa s večne nespokojnými motorkármi, ignorantskými cyklistami a kaskadérmi na autách v protismere a poď aj ty spoznávať krásy slovenských ciest druhej, tretej a často aj štvrtej triedy. Nezabudni pritom podporiť aj našu ekonomiku, keď sa zastavíš v niektorej z priľahlých dedín a dáš si dobrú vychladenú kofolu v ich pohostinstve.

 

View this post on Instagram

Ying a Yang #okresky

A post shared by Okresky (@okresky) on