Priamy konkurent Nissanu Qashqai, Renault Kadjar, dostal facelift. Ten dostal síce už pár mesiacov dozadu, no cena bola neznáma. Až doteraz. Najprv by však bolo vhodné opísať zmeny, ktoré facelift priniesol. Exteriér dostal len pár kozmetických zmien. Z predného nárazníku zmizol surový plast a nahradili ho lakované a pochrómované časti. Rámčeky okolo hmloviek zhranateli a tak maska pôsobí masívnejšie a modernejšie. Podobných zmien sa dočkala aj zadná časť. Tu navyše pribudli koncovky výfukov.

V interiéri prebehlo viacero zmien, ktoré mu veľmi prospeli. Sám som považoval predfacelifotvý interiér za najväčšiu slabinu auta. Stredový panel tak prekopali od nuly. Zmizlo ovládanie klimatizácie, ktoré bolo vytrhnuté z interiéru Qashqai-a a nahradili ho tri otočné ovládače s displejom uprostred. Obrazovka sa vycentrovala a zmizli fyzické tlačidlá. Obrazovka R-linku sa tak veľmi podobá 7 palcovej verzii, ktorú poznáme z väčšiny modelov Renaultu. Vďaka týmto zmenám tak interiér konečne vyzerá ako mal už pri prvom uvedení.

Pod kapotu sa dostanú modernizované WTLP motory, ktorým sme sa venovali v septembrovom článku. Tieto motory je však možné objednať aj do súčasného Kadjara. Novinkou však je výbava GT-line, ktorá sa, dúfajme, dostane aj na náš trh. Kadjar by tak dostal istý šmrnc a spolu s preplňovanou 1.3TCe, ktorá dokáže vyvinúť postačujúcich 160k, by to bola určite zaujímavá voľba. Navyše, netreba zabúdať na to, že na výber je aj pohon 4 kolies. To znamená, že by Kadjar mal zvládať aj výlety do prírody po nespevnených cestách.

Tento článok však mal byť hlavne o jeho cenách, však? Správy z UK hovoria o cene od £20 595 (23 552€) za základnú výbavu. Potom tu máme S-edtion za £23 595 (26 475€) a vrcholom by mala byť spomínaná výbava GT-line za £25 095 (28 158€). Ceny v UK však bývajú často vyššie ako u nás a tak sa dá predpokladať, že ceny zostanú na úrovni predfaceliftových modelov, ak dokonca rovno aj neklesnú pod hranicu 19 090€ (súčasná cena Kadjaru za výbavu Life na Slovenskom trhu). Vylepšeného Kadjara stretneme na cestách už v priebehu prvého štvrťroka 2019.