Hyundai Kona je jedno z mála obľúbených SUV v B segmente. Jeho predaje rok čo rok rastú a k nám do garáže sa dostala tiež niekoľko-krát. Vždy nás presvedčil o tom, že je kvalitným súperom aj nemeckým automobilkám a nemá sa veru za čo hanbiť. Pri príchode tohto modelu v roku 2017 na náš trh, každí poznamenal, že ten dizajn je nadčasový. Pri silnej ofenzíve konkurencie predsa len aj pri Kone ten dizajn jemne zostarol a je treba to posunúť ďalej. Práve teraz je na to ideálny čas, krátko po facelifte modelu i30 a s novou i20-kou pred dverami.

Značka Hyundai nám dnes predstavila len akési upútavky na nový dizajn Kony, ktorá by mala byť predstavená ešte tento rok. Aj keď sú to len jemné náznaky dizajnu, každému je jasné, ako nová Kona bude vyzerať. Jej tvár dostane po vzore ostatných nových Hyundaiov natiahnutý žraločí nos a samozrejme, dve oddelené svetlá ostanú. Tie dostanú dizajnový podpis nového Ioniqu so skupinou denných svetiel, ktoré vytvárajú symetrický obrazec. Nová Kona určite dostane aj nové Full LED svetlá a otázkou ostane už len to, čo nájdeme pod kapotou.

Kona by si zaslúžila určite ponechať pod jej kapotou benzínovú 1.6 T-GDi s pohonom všetkých štyroch kolies, hlavne z toho dôvodu, že prvý krát príde aj ako verzia N-Line. Po i30 Kombi N-Line je to teda nový člen rodiny N, aj keď teda stále len junior. Dohady o príchode Kony N sa zatiaľ nenaplnili a minimálne v súčasnej generácii pred Faceliftom sme sa jej nedočkali. Čo však prinesie nová generácia, bude otázne. Aj napriek tomu sa však tešíme na prítomnosť Kony N-Line. Vždy som bol toho názoru, že Kone, aj napriek jej dynamickému vzhľadu, chýbala športová entita. Tak aspoň takto sme sa jej dočkali.