OneTake? Čo to vlastne je, a prečo trepeme sem zasa tie anglické názvy?! Dlhodobo som nebol na celých 100% spokojný s tým, ako boli osbahovo zvládnuté naše testy tu na webe. Vždy mi tam niečo chýbalo, no zároveň som vedel, že keby mám rozpísať do testu všetky detaily, tak to je na ďalších 3000 slov. Už tak sú naše testy veľmi dlhé, za čo som vo finále rád, no predlžovať ich už nechcem. Preto ma už dávnejšie napadlo tieto testy nejakým spôsobom vylepšíť. Začalo to pokusom na Instagrame, kde sme v desiatich storkách nahrali hlavné detaily BMW X3, ktoré sme mali na test. To mi však nestačilo, lebo tieto storyčka sa po 24 hodinách stanú zabudnuté, aj keď ostanú vo výbere.

Keďže nemáme k dispozícii extra filmársku techniku a hlavne nie sme ani jeden z nás fotogenický, na YouTube sme prv ani nepomysleli. Od tejto platformy nás najprv odradili aj mnohé pokusy našich kolegov, ktoré nedopadli možno úplne tak, ako by chceli. Investovali do toho mnoho námahy, času a vo finále sa stretli s komentármi typu: „Ten redaktor vyzerá ako po porážke…nevieš o čom trepeš dilinko…prestaň sa prezentovať na webe robíš si hanbu“ Nič konštruktívne a nič, čo by pomohlo im posunúť sa ďalej. Mňa osobne by to tiež odradilo.

Potom ma však napadlo, prečo by som sa mal niekde otŕčať? Dám si predsa kameru na hlavu a natočím to zo svojho pohľadu. Nikto predsa nie je zvedavý na môj xicht, ale na auto. Tak v mojej hlave vznikol nápad OneTake. A čo to teda znamená? Úplne korektný názov by bol One-shot, ako jeden záber. Keďže však slovo shot môže znamenať aj Jeden výstrel, zvolil som radšej synonymum OneTake. Princípom je natočiť celé video na jeden krát bez žiadnych prestrihov a pokúsiť sa doň obsiahnuť všetko, čo som chcel. A o čom hlavne viem, že sa nezmestí do článku. Nebolo to úplne jednoduché, ako som si myslel. Dva pokusy ostali v koši, lebo som mal zle nastavenú kameru, prípadne mikrofón. Leon a Peugeot 2008 teda nikdy neuvidíte.

Zároveň, až posledná Ateca sa mi podarila úplne na prvý krát, inak som to pretáčal aj tri krát, kým som bol úplne spokojný. Predsa len, môže ísť okolo auto, inokedy mi zazvonil mobil a podobne. Je to však koncept videí, s ktorým sme všetci v redakcii boli na 100% stotožnení a páčil sa nám. A je to hlavne pridaná hodnota k samotnému testu. Sleduj teda našich doterajších 5 dielov a napíš nám prípadne, čo by sme mali zlepšiť, alebo zmeniť. Ďakujeme.