The Lister Motor Company je britský úpravca automobilov zameraný najmä na Jaguar. Ako to funguje? Zoberú najšialenejšiu konfiguráciu od Jaguaru a pomôžu jej byť ešte šialenejšou, lepšou, rýchlejšou. Tento rok sme boli svedkami čo dokážu prostredníctvom modelu Lister LFT 666. Išlo o upravený Jaguar F-Type, ktorý mal, áno správne, 666 koní. Okrem motoru prepracovali väčšinu karosérie, ale aj podvozok, riadenie a niektoré časti interiéru.

Pred pár dňami prišiel na svet ich ďalší výtvor. Lister LFP vychádza z Jaguaru F-Pace s prívlastkom SVR. A dali si na ňom záležať. Podľa spoločnosti by sa malo jednať o najrýchlejšie SUV na svete s maximálkou 320km/h a zrýchlením z 0 na 96 km/h za 3,5 sekundy. Pre porovnanie, Lamborghini Urus dosahuje „len“ 305km/h a zrýchľuje z 0 na 96km/h za 3,6 sekundy. Lister LFP pod kapotou skrýva kompresorom preplňovaný päťlitrový osemvalec s výkonom 670 koní. Jaguár tento motor ponúka s  parametrami 550 koní a 680Nm. Aký veľký točivý moment LFP skrýva je však zatiaľ tajomstvom. Samozrejme Lister nestvoril najrýchlejšie SUV len pomocou silného motora. Zmeny sa dotkli aj podvozku, aerodynamiky auta a celkového naladenia Jaguaru F-Pace. Na aute sa nachádza aj mnoho nových dizajnových prvkov, či už v exteriéri alebo interiéri, a tak o sebe dá okoloidúcim hneď vedieť, že to nie je len obyčajné SUV.

Cena by sa mala pohybovať na úrovni 140 000 libier, čo je v prepočte približne 157 000€. Ak máte spomínanú sumu pohodenú na bankovom účte a Lister LFP Vás zaujal, treba sa poponáhlať. Počet áut je limitovaný na 250ks.