Kia pred pár hodinami predstavila aktualizovaný model ProCeed. Je však skôr úplne nový ako len aktualizovaný. V minulosti tento model znamenal karosériu s 3 dvermi. Toto však Kia zmenila a tak začiatkom roka sa ku zákazníkom dostane ProCeed ala shooting brake.

Predávať sa bude v dvoch verziách a to GT-Line, čo znamená, že vzhľadom bude pripomínať GT, pod kapotou to však bude pohodlné rodinné autíčko. Druhá verzia bude športovo založené GT. Veľkostne sa ProCeed bude dať porovnať so Ceed Sportswagon. Bude však nižší a zadok má tendenciu klesať, tak ako sme pri karosérii shooting brake zvyknutý. Interiér sa bude podobať tomu zo Ceed-u avšak bude zvýraznený športový charakter auta zrezaným volantom, čiernou stropnicou či kovovými lištami na prahoch dverí. V prípade automatickej dvojspojkovej prevodovky budú pod volantom hliníkové pádla pre manuálny režim. Nebude to všetko len o športovej stránke auta.

ProCeed je praktický vďaka kufru s objemom 594 litrov, nízkou nakladacou hranou a sklopiteľnými zadnými sedadlami v pomere 40:20:40. Čo sa týka jazdných vlastností, auto bude vybavené viacprvkovou zadnou nápravou, ktorá sa už teraz montuje do štandardnej Kie Ceed. ProCeed však bude o 5 milimetrov nižší a podvozok bude vyladený na štýl správneho GT. Kia sľubuje výborné jazdné vlastnosti, ktoré však neovplyvnia komfort na dlhých cestách.

Na výber bude zo štyroch motorov. Pre GT line je v ponuke 1.0 T-GDI (88kW, 172Nm) spriahnutý výhradne so 6 stupňovou manuálnou prevodovkou, pri 1.4 T-GDI (103kW, 242Nm) budete mať na výber medzi 6 st. manuálom a 7 st. dvojspojkovým automatom. 1.6 T-GDI (150kW,265Nm) je určený výhradne pre verziu GT, taktiež tu je na výber manuálna alebo automatická prevodovka. Kto by zatúžil po turbodiesely má na výber len jeden motor a to 1.6CRDi s výkonom 100kW.

O čo najväčší komfort posádky sa budú starať napríklad vyhrievané sedadlá vpredu a vzadu, ventilované budú však len tie predné. V ponuke ďalej bude vyhrievané čelné sklo, adaptívny tempomat či „handsfree“ otvorenie piatych dverí.

Kia ProCeed bude vyrábaná na Slovensku, v Žline, tak ako väčšina modelov značky. K prvým zákazníkom by sa mala Kia ProCeed dostať už začiatkom roka 2019.

Privacy Preference Center