Dnešným dňom poznáme oficiálne ceny úplne nového Hyundaiu Santa Fe. Ten rovnako, ako aj iné nové modely značky, vyvolal v prvom momente rozruch čo sa dizajnu týka, no rýchlo sme si naňho zvykli a s pokojom v duši môžem tvrdiť, že sa mi naozaj páči. Ide v šľapajách svojho menšieho súrodenca Kona, a tak na prednej časti môžeme vidieť niekoľko rozdelených svetlometov. Z dizajnového hľadiska je to však príjemná zmena, ktorá je pri dnešných na vlas rovnakých áut potrebnejšia ako soľ. Staršia generácia modelu Santa Fe bola, čo sa predajov týka, naozaj obľúbená a nedá sa jej spochybniť to, že mnohým značkám ukradla nejaké to číslo z predaja. Jednalo sa predsa o najväčšie SUV značky a za veľmi prijateľnú sumu si človek dokázal kúpiť aj široký balík výbavy. Pri dopredaji stál sotva 40 tisíc € v najvyššej výbave a tak oslovila veľmi veľa ľudí, ktorí hľadali priestranné rodinné auto, ktoré niečo zvládne aj v teréne.

 

 

Záujemcovia o nový model však smútiť nemajú prečo. Práve naopak, radosť je na mieste. Nový Hyundai Santa Fe začína cenou na úrovni 34 990€, no nemusíte sa báť, že dostanete „holú-bosú“ sociálnu výbavu. Už v základnej konfigurácii totižto nájdete 110kW 2.0 CRDi motor s manuálnou prevodovkou a s pohonom všetkých štyroch kolies. Okrem motorickej časti Vám však základná výbava Style ponúkne aj predné + zadné parkovacie senzory, adaptívny tempomat, el. nastaviteľné sedadlo vodiča s vyhrievaním aj pre spolujazdca, alebo aj parkovaciu kameru. V základnej výbave tak Sante Fe obsahuje to, čo konkurencia často-krát nemá ani v najvyššom stupni výbavy, alebo si musíte za to priplatiť. 

Pokiaľ by Vám nestačilo, k dispozícii sú ešte dva vyššie prvky výbavy, a to Elegance a Premium. V stupni Elegance potom nájdete navyše 18″ kolesá spolu s navigáciou, s Full LED svetlometmi, s koženým čalúnením sedačiek, alebo úplne nový palubný počítač s 7″ farebným displejom. Zaujímavosťou je, že v cene vozidla máte už aj metalický lak Horizon Red, a tak auto už bez príplatku za výbavu vyzerá ako tak k svetu. Inde by Vás aj v tejto cene vozidla vybavili v bielej nemetalickej farbe a za každú metalízu by ste si zacvakali. Santa Fe Elegance je dostupná za cenu 39 990€, no už z vyšším výkonom 185 koní a štandardne s 8-stupňovým automatom, čiže keď si to premeníme na drobné, oplatí sa možno viac ako základná Style. Pokiaľ by ste chceli silnejšiu 200-koňovú 2.2 CRDi, museli by ste si priplatiť 2000€ v rovnakej špecifikácii.

 

 

Vrcholom ponuky následne je výbava Premium s rovnakým motorom 2.2 CRDi. Tá je cenovkou nastavená na 44 990€, no tu už nájdete takmer všetko. Štandardom sú napríklad 19″ disky kolies, full LED svetlá dostali v tomto stupni aj adaptáciu, k cúvacej kamere pribudli ďalšie 3, ako súčasť 360° zobrazenia. Samozrejmosťou je súbor asistentov a okrem základného asistenta pre jazdu v pruhoch, dostanete aj asistenta pre sledovanie mŕtveho uhla, asistenta pre prepínanie stretávacích a diaľkových svetiel, či mnohé iné. Okrem toho je už vo výbave Premium zahrnutý aj prémiový audiosystém Krell s 10. reproduktormi + subwoofer. A čo si môžete priplatiť?! Moc toho neostalo. Panoramatická strecha za 1200€, prémiové kožené čalúnenie Burgundy a 7-miestne prevedenie. Potom si až môžete povedať, že máte vo svojom Santa Fe celý cenník. Koniec koncov, stále neprevýšite cenu 50 tisíc € a máte kus solídneho auta. 

Vozidlá sú dnešným dňom na predaj a objednávky podľa aktuálneho cenníka započali včerajším dňom. Tešíme sa, ako si nový Hyundai Santa Fe aj vyskúšame.