Od 24.4.2018 sa koná v bratislavskej Inchebe už tradičný Autosalón. Každá značka sa k tomu stavia odlišne, niektoré sa toho bratislavského ani nezúčastnia a iné tam prichádzajú s celou flotilou noviniek. Výnimkou nie je tento rok ani značka Hyundai.  Keďže minulý rok svoju najväčšiu novinku, a to i30 N nestihli predstaviť pred autosalónom v Bratislave, tento rok ju návštevníci v Inchebe uvidia v celej svojej kráse a hneď v najvyššej konfigurácii Performance. Okrem „N-ka“ bude oči návštevníkov lákať aj civilnejšia verzia i30 Fastback, ktorá sa aktuálne ohrieva na slovenskom trhu a získava si priazeň zákazníkov a médií. My veríme, že by sa k týmto dvom skvostom z dielne kórejskej automobilky mohli dostať v najbližšej dobe.

Čo však bude pohladením na duši a mužom niekde inde, budú finalistky Miss Slovensko 2018. Nie je žiadnym tajomstvom, že práve značka Hyundai je hlavným partnerom tejto súťaže krásy už niekoľko rokov. Tento rok tu však Miss-ky nebudú len tak postávať pri autách, ale budú to práve oni, ktoré odhalia najnovšiu generáciu najväčšieho SUV značky, a to Hyundai Santa Fe. To bude mať na bratislavskom autosalóne slovenskú výstavnú premiéru krátko po predstavení v Ženeve čiže pre fanúšikov značky a obľúbeného modelu Santa Fe to bude menší sviatok.

Okrem najväčšieho SUV značky tu nájdeme menšiu premiéru aj toho najmenšieho a to Kony. Tú sme mali možnosť v obidvoch motorizáciach otestovať minulý rok a už vtedy sme vedeli, že na trh má prísť aj ich ekologická alternatíva. Hyundai Kona EV bude mať rovnako svoju slovenskú výstavnú premiéru práve v Inchebe a značka si od tohto modelu sľubuje veľa. Nemôžeme jej to však zazlievať a sami veríme, že plne elektrická Kona bude mať aspoň taký úspech ako jej brat IONIQ. Značka deklaruje dojazd až 480 kilometrov a pokiaľ si zachovajú priaznivú cenovku, myslíme, že si ľahko nájdu veľké množstvo zákazníkov.

To však nie je všetko. Okrem noviniek, prinesie slovenské zastúpenie značky Hyundai na autosalón aj mnohé iné modely či súťaže. Na Autosalóne si bude môcť návštevník pozrieť aj veľmi obľúbený model Tucson v akciovej výbave Shadow alebo špeciálnu edíciu Go! Tú prinášajú pri príležitosti majstrovstiev sveta vo futbale, ktoré sa tento rok konajú v Rusku a Hyundai je ich hlavným partnerom. Bude sa jednať rovnako o akciovú výbavu obľúbených modelov i20 a i30 v špeciálnom farebnom prevedení Champion Blue.