Nebudeme chodiť dlho okolo horúcej kaše. Cena Fastbacku N sa rozoberala už dlho a mnohí tvrdili, že oproti hatchbacku bude o poznanie drahší. Hyundai si teraz môže spievať úryvok nášho Patrika Vrbovského: „Každý kto ma dissoval, do roka lízal pisoár“. S N-kom každému vytreli zrak a Fastback N drahší len o 800€ im ho vytrie znova. Hyundai dnes zverejnil oficiálny cenník ich nového Fastbacku s platnosťou od zajtrajšieho dňa a teda zároveň aj možnosťou objednávania si tohto modelu. Uplynulé týždne strávili slovenskí motoristickí redaktori na testovaní tohto auta na Kanárskych ostrovoch a ich pocity boli viac než dobré. My si budeme musieť počkať na domáci test, že vraj už jeden Fastback N po SK jazdí, no my sme ho zatiaľ ani na jednom sociálnom médiu žiadneho magazínu nevideli. Opravte nás, ak sa mýlime.

Poďme sa bližšie pozrieť na cenník. Kompletný cenník mimo náš výcuc si vieš stiahnuť TU. V princípe sa pozeráme na rovnaký systém a rovnakú špecifikáciu ako je tomu pri klasickom Hatchbacku. Dve motorizácie a dva modely 250k a Performance s 275 k. Cenový rozdiel medzi týmito dvomi verziami vychádza taktiež rovnako. 28 490€ pre 250k verziu a 30 990€ pre verziu Performance s 275k. Z príplatkov tu nájdeme len panoramatické strešné okno a metalický lak. Známa farba Shadow Grey, ktorá je aj na titulnej fotke je za príplatok len 300€ aj spolu s farbou Performance Blue. Zvyšok je za nezmenených 500€.

 

 

V cenníku rovnako nájdeme aj informáciu o najslabšej stránke N-ka a tým je audio systém. Znova sme sa dočkali len 6-tich reproduktorov aj napriek tomu, že tuším každý jeden magazín sa pri testoch i30N k práve tejto veci vyjadroval, že to audio nie je bohviečo a určite by si auto tejto kategórie zaslúžilo možnosť nejakého príplatkového audio-systému.

Aj napriek tomuto je však táto ponuka veľmi lákavá a Hyundai so svojim Fastback N ašpiruje na najlepšie predaje aj v roku 2019. Len pre zaujímavosť, rok 2018 patril v číslach im s počtom 59 kusov z čoho len tri kusy boli novinárske. Tomuto úspechu sa tešíme aj my.