Kde iní končia, tam Hyundai začína. Neutíchajúci trend vylučovania atmosferických motorov je jednou z najaktuálnejších tém posledných rokov. Staré, dobré a hlavne overené atmosferické benzínové motory nahrádzajú menšie agregáty väčšinou s prepĺňaním a človek si pomaly už ani nemá z čoho vybrať. Hold, taká je doba a niekto sa s tým naučí žiť. Pre tých, ktorí však tento trend odmietajú, má však značka Hyundai zaujímavé riešenie. To prichádza v hodine dvanástej a i keď by sa zdalo, že atmosferické štvorvalce hrajú už len druhé husle, opak je pravdou. Hyundai teraz pripravil lákavú ponuku práve na ich atmosferický motor ponúkaný v modeli i30 Hatchback a i30 Kombi a to dokonca ešte za oveľa výhodnejších podmienok so slušnou výbavou k tomu.

Model Hyundai i30 je tu s nami už pár rokov, bolo to zároveň prvé auto, ktoré sme u nás v redakcii testovali, no o tom neskôr. Už ako novinka získal mnohé ocenenia a jeho aktuálne tretia generácia, ktorá prišla na trh v roku 2017, je neodškriepiteľnou súčasťou európskeho trhu, kde si ukusuje veľké percento z podielu predajov. Aj na Slovensku je bestsellerom a ide o najpredávanejší modelový rad značky Hyundai u nás. Už stihol dokonca prejsť aj menšou modernizáciou, kedy sme sa dočkali iného predného nárazníku a inej prednej masky, ktorá bola predtým výsadou modelu Fastback. Samotnú i30-ku to omladilo a ďalšie nakopnutie prichádza na sklonku tohto roku.

 

 

Tým je akciová výbava Comfort Extra. Keď je niečo výhodné, treba o tom hovoriť. Alebo inak, keď ešte nie je darček pod stromček… Atmosferický motor s objemom 1.4 a s výkonom 73kW/100k figuruje ako jediný v ponuke modelov Comfort Extra. Človek má však na výber, či chce Hatchback, alebo Kombi a rovnako tak aj farbu. Následne potom za akciovú cenu 14 490€ (resp. 15 290€ pre Kombi), dostanete prvky ako vyhrievané sedačky, LED denné svietenie, tempomat, či dokonca 8″ dotykový displej s parkovacou kamerou a aj 16″ disky kolies z ľahkých zliatin. Zimné pneumatiky za výhodnú cenu, či havarijné poistenie je potom už len taká samozrejmosť a čerešnička na záver. Inými slovami, bohatý balík za fajn peniaze.

Do nového roka treba vykročiť s novým autom a toto je to, čo by sme odporučili všetkými 10-timi. Kompletnú ponuku modelov Comfort Extra si viete pozrieť na tomto LINK-u

 

Vozidlá na fotografii môžu byť vybavené prvkami vybavenia na želanie za príplatok a v katalógu nemusia byť uvedené všetky modelové verzie. Spoločnosť Hyundai si vyhradzuje právo zmeniť technické špecifikácie a rozsah vybavenia bez predchádzajúceho upozornenia.

Zdroj fotografií: Hyundai Slovensko