Nie je žiadnou novinkou, že model Ford Mustang patrí medzi veľmi obľúbený športový automobil na celom svete. V Európe si získal veľmi veľký počet zákazníkov aj vďaka svojej priaznivej cene či toho, čo za tú cenu ponúka. Aktuálne je to najlacnejší 8-valec na trhu a tento rok navyše prešiel modernizáciou.

Značka Ford zverejnila čísla predaju tohto modelu, ktoré platia ešte za minulý rok 2017. Roky 2015 a 2016 patrili v predajoch rovnako Mustangu a inak tomu nebolo ani ten minulý. Mustang sa so svojim číslom 125 809 kusov dostal znova na pozíciu číslo jedna v predajoch v kategórii športových kupé. Z tohto čísla len v spojených štátoch si našlo nového majiteľa presne 81 866 Mustangov, v Európe to bolo 13 100 kusov a zvyšok patrí ostatným krajinám sveta. v Európe sa z toho najviac na predajoch podieľalo Nemecko s predanými 5 742 kusmi Mustangu.

Rovnako zaujímavým je aj počet Mustangov, ktoré sa predali od začiatku produkcie v roku 2015 až do konca roku 2017. To činí viac ako 418 000 vozidiel celo-svetovo. Najpopulárnejšou motorizáciou je samozrejme 5.0 V8 vo verzii GT. Týmto číslám v nemalej miere pomôže aj fakt, že tento rok očakávame aj na Slovensku príchod facelift-ovanej verzie Mustangu, ktorej predaj sa začal už aj u nás. V tomto štádiu očakávame v najbližšej dobe prvé kusy, ktoré by mali k nám prísť z výrobnej haly v meste Flatrock. Nový Mustang okrem navýšenia výkonu pri verzii 5.0 V8 na 451 koní, prinesie aj revolučné technológie ako adaptívne tlmiče MagneRide, 12″ displej palubného systému alebo aktívny výfukový systém. Najväčšou novinkou však bez debaty je nová 10-stupňová automatická prevodovka, ktorú už poznáme z modelu F150. Neskôr v tomto roku príde na Slovensko aj špeciálna, limitovaná verzia odkazujúca na slávny film Bullittov prípad. Tá bude mať špeciálnu zelenú farbu Dark Highland Green a výkon navýšený na slušných 464 koní.

Mustang tento rok mieri rovnako k veľmi slušným predajom a nečudovali by sme sa, keby sa štvrtý-krát po sebe stal najpredávanejším športovým kupé na svete.