A to ťa naozaj neklameme! Veď poznáš ten výrok, že najrýchlejšie autá sú tie z požičovne áut. Toto je presne prípad tohto úplne nového Shelby a dokonca toto, už dá sa povedať, ľudové príslovie naberá úplne nový význam. Poznáš určite AVIS Prestige, firmu, ktorá požičiava na Slovensku za Slovenské platy luxusné športové autá. Za takých skromných 840€ si vieš požičať napríklad Porsche Panamera na 24 hodín. K tomu dostaneš limit kilometrov a musíš zložiť peňažnú zábezpeku 5000€! Toto je pre bežného Slováka ako šité. Pokiaľ si však bol niekedy v USA, tak vieš, že taký Mustang sa dá v rôznej požičovni vziať za 150€ na deň, prípadne keď si ho vezmeš na viac dní, cena klesne na 60€/deň. No a potom príde požičovňa SIXT a Shelby a vytvoria spoločne 600+ koňové auto výhradne pre požičovňu.

Táto tradícia sa už dedí z generácií a pôvodne s tým začala požičovňa Hertz ešte v 70-tych rokoch minulého storočia, kedy si vedel človek prenajať Shelby GT350-S. Písmeno S v tomto prípade značí akúsi špeciálnu edíciu určenú len pre požičovňu áut. V roku 2019 však dostaneš Mustang s motorom 5.0 V8, ktorý je prifúknutý kompresorom na viac ako 600 koní s automatickou 10-stupňovou prevodovkou. Je to teda rýchlejšia, no o niečo menej surovejšia verzia Shelby GT350 a hlavne so štandardným motorom, ktorý sa ponúka aj vo verzii GT.

 

 

No a to si predstav. Máš auto z požičovne, ktoré nie je tvoje, za ktoré ti nikto nič nepovie a dokonca máš aj požehnanie od Jeremyho Clarksona. Navyše k tomuto všetkému má to auto 600+ koní, ukvílení kompresor pod kapotou a pred tebou sú len kľukaté zákruty Kalifornskej stepi. Chceš mi nahovoriť, že by si na svete našiel rýchlejšie auto na absolvovanie tohto maratónu. Nie sorry, Civic 6g 1.5 VTEC EKONÓM! ešte v Avise nemajú. (Chvála-pánu-bohu)

Limit kilometrov na deň máš 280 a toto auto si môžeš požičať na pobreží Californie a Miami za necelých 170€ na jeden deň. Ak si chceš s týmto autom užiť viac dní ako 4, dostaneš sa na cenu 80€ na deň, čo vôbec nie je zlé za auto tohto kalibru. Má to však háčik. Požičovňa si do svojho vozového parku naskladá 20 týchto áut a už teraz majú rezervácie na júl, takže by si si mal pohnúť ak sa do Ameriky chystáš. Čo sa vzhľadu týka, pozeráme sa na model Mustang 2019 s niekoľkými úpravami interiéru aj exteriéru. Farba sú špeciálne vyhradené len dve a to táto oranžová Orange Fury s čiernymi pásmi alebo jej presný opak. Predný nárazník dostal pár nových vetracích otvorov a insertov, ktoré pôsobia svalnatejšie. Všetkých 20 áut (ak to prežijú), bude na konci svojho cyklu samozrejme na predaj.