Minulý rok, Ford spoločne s Centrom bezpečnej jazdy organizoval úspešnú kampaň zameranú na bezpečnosť v cestnej premávke. Jednalo sa o akciu „Jazdím Ford pre život“, ktorej sa zúčastnili predovšetkým mladý vodiči aby sa naučili predchádzať krízovým situáciám a pokiaľ by sa do takej aj dostali, aby ju vedeli zvládnuť. Celkovo sa tejto akcie minulý rok zúčastnilo 257 mladých vodičov, ktorý sú z pohľadu slabších skúseností, najrizikovejším faktorom na cestách a najčastejšie práve oni spôsobujú často vážne dopravné nehody. Ford išiel do tejto kampane s jediným cieľom, a to zvýšiť povedomie o dôležitosti tréningu bezpečnej jazdy. Aj vzhľadom k úspechu minulého ročníka Jazdím Ford pre život, sa importér značky na Slovensku rozhodol pre druhý ročník tejto akcie. 

Tento rok sa však zameria na druhú najrizikovejšiu skupinu vodičov na ceste, a to sú mamičky. Kampaň bude mať podtitul „Dieťa na palube“ a primárne sa tak značka zameria na mamičky s deťmi, ktoré chcú týmto tréningom zvýšiť svoje schopnosti predchádzať zrážke prípadne inej nehode. Minulý rok boli ambasádorom kampane YouTuberi LucyPug a Selassie vďaka ktorým sa o tejto sympatickej akcii dozvedela tá najhlavnejšia cieľovka. Tento rok bude tvárou kampane Miriam Kalisová, ktorá je rovnakou mamičkou a rada sa aj ona niečomu priuči. 

Okrem nej sa však na akcii môžete zúčastniť aj Vy. Stačí sa registrovať na stránke www.jazdimfordprezivot.sk a 112 mamičiek dostane možnosť sa zadarmo naučiť zvládať auto v núdzových situáciach. Okrem iného, účastníčka tohto kurzu si bude môcť zadarmo skúsiť kurz prvej pomoci, zmerať si zrak vďaka spoločnosti Neovízia a počas celého dňa sa bude Ford starať aj o pitný režim či stravovanie. Prihlášku je potrebné poslať najneskôr do 10. Mája a každá jedna záujemkyňa dostane odpoveď na 13. Mája čo je zároveň aj Deň Matiek