Už je to nejaká doba čo sme písali o tom, že Ford Mustang 2018 bol oficiálne potvrdený aj pre Európu. Ako sa hovorí, do nového roka treba vykročiť tou správnou nohou a Ford veru správnejšiou ani nemohol. Importér Fordu na Slovensku, Summit Motors Slovakia, totižto zverejnil úplne prvý cenník na ich najšportovejší model. Ten je plný zmien. To že motorizácie ostanú zachované, o tom sme vedeli, však sa jedná len o facelift. No aj tu nastalo pár zmien. Základný 2.3 EcoBoost bude mať po novom z pôvodných 319 koní len 290, ale pre zmenu bude kombinovateľný s novou automatickou prevodovkou. Tá bude 10-stupňová a už nejakú dobu zákazníkmi testovaná v Chevrolet Camaro ZL1. Avšak ubratie výkonu základnej motorizácii Ford kompenzuje navýšením výkonu pri 5.0 V8. To z pôvodných 421 koní, na rovných 450 koní. Znova bude 5.0 V8 atmosféra a kombinovateľná s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou alebo už vyššie spomenutým automatom. To by malo pre túto generáciu priniesť najväčší posun dopredu keďže posledná 6-stupňová automatická  prevodovka nebola zrovna šampión.

Zmeny sa samozrejme udiali aj vo výbave vozidla. Už v základnej cene a základnej výbave zákazník dostane napr. Full LED adaptívne svetlomety, adaptívny tempomat, asistent jazdných pruhov či aktívny výfukový systém. Novinkou pri Mustangu bude aj 12″ virtuálny kokpit, ktorý nahradí pôvodné analógové budíky. Ten bude rovnako v základnej cene. Pokiaľ sa človek pozrie do cenníka zistí, že pribudla aj opcia MagnaRide, systém, ktorý sa postará o kompletné nastavenie charakteristiky podvozku.

 

 

Všetka táto sranda s motorizáciou 2.3 EcoBoost Vás vyjde „len“ 38 990€ s DPH s manuálom, verzia s automatom bude stáť 42 990€. Pre puritánov bude cena 5.0 V8 začínať na 45 490€, s automatom 48 990€. Ceny o niečo narástli, no musíme uznať že narástla aj základná výbava a v celkom veľkej miere. Stále sa však jedná o najlacnejšiu V8 čo je momentálne dostupná na Slovenskom trhu. Prvé kusy budú na Slovensku dostupné v Apríli 2018, no ten svoj si viete u hocijakého autorizovaného predajcu objednať už teraz.  Len čas ukáže ako sa bude novému Mustangu dariť na Slovenskom trhu. My budeme veriť aj tomu, že sa konečne dočkáme toho, že nový Mustang budeme mať možnosť  otestovať. Čo Vy na to, Ford Slovensko?!

Pre kompletné informácie o novom Mustangu a cenník, klikajte na stránku Ford SK.

Pokiaľ chceš byť prvý kto bude vlastniť Mustang za tú najlepšiu cenu, napíš nám na e-mail: info@medziplyn.sk ?