Mníchovská automobilka BMW už pomaličky ale isto pripravuje svet na modernizáciu rady 5 a po internete už kolujú fotky, ktoré tento model ukazujú v celej svojej kráse.

Aktuálna generácia BMW rady 5 (s továrenským označením G30) je na trhu už pekné štyri roky. Bolo teda pochopiteľné, že nemecký sedan aj s bratom kombi (G31) prídu na trh zmodernizované. Oficiálna premiéra však je zrejme už za rohom, nakoľko širokej verejnosti unikli fotografie údajnej novinky. Tá odhaľuje už očakávané zmeny.

Najnovšia generácia „päťkovej“ rady poukazuje na dizajnové smerovanie či už novej rady 3 alebo modernizovanej rady 7. LED svetlomety pôsobia ostrejším dojmom, zadné svetlá sú užšie so zatmaveným efektom a prerobený bol aj predný nárazník. Fotografie zrejme obsahujú výbavu M Sport, na ktorú nás BMW pripravilo už pred pár rokmi.

Pokiaľ sa jedná „stopercentne“ o oficiálne fotky modernizovanej rady 5, tak na rozsiahle zväčšenie typických ľadviniek na prednej kapote, ako tomu bolo pri facelifte rady 7 – tu k tomu určite nedôjde.

V interiéri vozidla máme očakávať predovšetkým najnovšiu verziu infotainmentu systému iDrive a taktiež poslednú verziu digitálne prístrojového štítu. Po technickej stránke zrejme k žiadnym veľkým zmenám nedôjde. Rozsiahlejšieho využitia mild-hybridného ústrojenstva sa dočkala aktuálna verzia rady 5, zatiaľ čo plug-in hybridná verzia sa upgradu dočkala koncom minulého roka.