Spoločnosť BMW je jedna z tých značiek, ktorá sa okrem superšportových sedanov, sústredí vo veľkej miere aj na alternatívne a zelené zdroje energie v autách. Mnoho projektov už nejaký ten rok jazdí po cestách ako napríklad i3 či i8, no nemôžeme opomenúť ani hybridné modely ako 3er a 5er iPerformance.

 

Na dnešnom výročnom valnom zhromaždení značky BMW, predseda predstavenstva predstavil prvotný návrh novej koncepcie iNEXT. Koncept má byť novou vlajkovou loďou značky a reálne kontúry by mala získať v roku 2021 počatím výroby v závode Dingolfing. Projekt ma skĺbiť všetky aktuálne inovácie značky a ich prostriedkov pripravených na cestách. 

 

„Projekt iNEXT je našou stavebnou zostavou pre budúcnosť. Bude to prospešné pre celú spoločnosť a pre všetky naše značky. Po prvýkrát spájame všetky kľúčové technológie pre budúcu mobilitu v jednom vozidle. iNEXT je plne elektrický, plne pripojený (connected) a ponúka aj vysoko automatizovanú jazdu. Dnes sme dali našim akcionárom prvý pohľad na dizajn BMW iNEXT. Neskôr v tomto roku predstavíme BMW iNEXT ako Vision Vehicle.“ Harald Krüger, predseda predstavenstva BMW AG

 

Podľa tohto sa teda môžeme tešiť na plne elektrickú vlajkovú loď značky už v roku 2021. Je otázne či je práve toto segment, ktorý je pre značku kľúčový k úspechu, no pokiaľ bude môcť technológiami a hlavne cenou schopný konkurovať Tesle Model S, tak podľa nášho názoru, by nemusel byť hneď odsúdený k strate. Predsa len značka Tesla sa topí v problémoch a dodacie lehoty ich áut sú aktuálne na mizernej úrovni čiže BMW by minimálne logistikou mohli amerického giganta predbehnúť. Samozrejme nebudeme pochybovať aj o technologickej vyspelosti značky BMW.