Spoločnosť G-Power je nám takmer všetkým dobre známa. Je akými dvorným úpravcom nemeckej automobilky BMW. Aktuálne si pod svoje ruky zobrali najvýkonnejší sedan z portfólia a spravili z neho doslova beštiu.

BMW radu 5 aktuálne modelovej rady je na trhu už nejaký ten piatok a tento rok by sa tento sedan mal dočkať aj modernizácie. Aktuálna „päťka“ je však stále trendy a vôbec nevyzerá zastaralo. Od faceliftu neočakávame veľa, ako tomu už býva zvykom. Môžeme sa tešiť na o čosi sviežejší look, pár technologických noviniek.

Aktuálne BMW radu 5 nám pomaličky starne, vek a čas predsa ovplyvniť nevieme. Toho si je vedomý aj nemecký tuner G-Power. Ten sa na modely automobilky BMW zameriava už nejaké to desaťročie a svoje skúsenosti tak pretavuje do vrcholu aktuálne generácie v podaní M5 Competition. Upravený kúsok nesie označenie G5M Hurricane RS a svojimi parametrami dokáže poriadne zamiešať kartami aj v sekcii superšportov, či dokonca aj hyperšportov.

Pod kapotou absolútneho vrcholu sa nachádza známy 4,4-litrový osemvalec, ktorý nájdeme aj v štandardnom vyhotovení M5 Competition. V základe tento motor produkuje výkon 460 kW / 625 koní a maximálny krútiaci moment je na úrovni 750 Nm. Keď sme tieto údaje pred pár rokmi videli, určite si každý povedal, že sedan s takýmto výkonom musí ísť excelentne a BMW ostalo verné svojej tradícií vo výrobe rýchlych štvor-dverových vozidiel. Vďaka týmto parametrom tak „empäťka“ dokázala hranicu 100 km/h pokoriť za 3,3 sekundy. G-Power to však posunul o level vyššie, a to doslova.

Vďaka dvojici úplne nových turbodúchadiel, novému výfukovému systému, upravenému nasávaniu, či softvérovým úpravám bude novinka disponovať impozantným výkonom, držte sa, až 618 kW / 840 koní a 1.050 Nm! G5M Hurricane RS tak hranicu 100 km/h doslova vystrelí za 2,5 sekundy a maximálna rýchlosť je elektricky obmedzená na 350 km/h. Limitovaná je iba skrz ochránenie pneumatík.

Táto úprava samozrejme nebude iba za dobré slovo. Tuner si za vlastné turbá vypýta okolo 6.500€. 8.449 eur Vás vyjde nový výfukový systém. Pokiaľ siahnete aj po 21“ kolesách a pneumatikách značky Michelin, pripravte si navyše cca 9.500€. Oranžový polep Vás bude stáť 3.800€. G-Power takisto nacenil aj čiernu kapotu v hodnote 5.200 eur.